Blachy trudnościeralne

Cięcie laserem

Obróbka przez cięcie laserem blachy trudnościeralnej jest najczęściej wykorzystywaną metodą kształtowania materiału. Pozwala ona na uzyskanie dokładności wykonania i wysokiej powtarzalności elementów.  A także zastosowania minimalnej szczeliny cięcia i wysoką gładkość powierzchni materiału. Podczas procesu obróbki przez cięcie laserem blach trudnościeralnych wykorzystywany jest system komputerowy, więc wykorzystanie materiału jest bardziej ekonomiczne. 

Cięcie plazmą

Obróbka przez cięcie plazmą możliwa jest dzięki systemowi plazmowemu HyPerformance. Cięcie 3D do 45° umożliwia wycinacie elementów, tworzenie faz w lemieszach, robienie fazowań pod spawanie, a także pogłębień pod śruby. Metoda cięcia plazmą blach trudnościeralnych pozwala na wycięcie elementów o dowolnych kształtach z dużą dokładnością. Wykorzystanie systemu plazmowego HyPerformance maksymalizuje ekonomiczność  całego procesu produkcyjnego. 

Cięcie gazem

Obróbkę przez cięcie gazem  przeprowadza się za pomocą wysokiej klasy wycinarki CNC. Kształtowanie elementów ze stali węglowej ma miejsce z wykorzystaniem tlenu. Ta metoda pozwala na uzyskanie rozmaitych kształtów z dużą precyzją i dokładnością, a także wykonanie wielkogabarytowych elementów w krótkim czasie pracy. Obróbka przez cięcie gazem blachy trudnościeralnej opiera się na działaniu systemu komputerowego, dzięki czemu zmniejsza zużycie materiałów i tworzenie się odpadów poprodukcyjnych.

Cięcie wodą

Obróbka przez cięcie wodą zapewnia gwarancję wysokiej precyzji wykonania pożądanych elementów. W przeciwieństwie do metod obróbki termicznej blach trudnościeralnych nie występuje w tym rozwiązaniu miejscowe odpuszczenie krawędzi, więc twardość naszej blachy na krawędziach się nie zmienia. Nie ma tu również obciążeń mechanicznych, chemicznych i termicznych. Ponadto cięcie wodą blach trudnościeralnych pozwala na  możliwość obróbki różnego typu materiałów. Jest to także bardzo wydajna metoda.

Obróbka CNC blachy trudnościeralnej

Obróbka CNC polega na skrawaniu powierzchni materiału takiego jak blacha trudnościeralna. Wykorzystuje się w tym celu dwa potężne centra obróbcze CNC. Ta metoda obróbki blachy trudnościeralnej pozwala wysoce precyzyjne, powtarzalne i szybkie uzyskanie nawet wybitnie złożonych kształtów. Najperw następuje przygotowanie projektu za pomocą systemu wspomaganego komputerowo. Kolejnym krokiem jest jego przetworzenie w plan sterowania maszyną, a w ostatnim kroku następuje jego właściwe wykonanie.

Walcowanie blachy trudnościeralnej

Walcowanie blachy trudnościeralnej wykonanej ze stali, to jedna z najpowszechniej stosowanych metod jej obróbki plastycznej. Metoda ma na celu trwałą zmianę kształt blachy jednak przy pełnym zachowaniu spójności giętej powierzchni. Walcowanie i jego średnica zależą od grubości wykorzystywanej blachy trudnościeralnej, którą obrabiamy i szerokości giętego elementu. Możliwość gięcia oraz jego cena walcowania i również czas realizacji elementu ustalane są indywidualnie w zależności od wielkości i skomplikowania zamówienia.

Aby poznać możliwości zastosowania blach trudnościeralnych zapraszamy do zapoznania się z naszym kolejnym artykułem dotyczącym wykorzystania blach trudnościeralnych.